top of page
  • Obrázek autoraMimosa Confiante

Kadai Chicken

Tento recept jsem ochutnala již před nějakou dobou, ale nikdy jsem neměla chuť ani potřebuju si ho uvařit. To se změnilo celkem nedávno, když jsem začala sledovat videa vynikajícího kuchaře Ranveera Brara. Tady bych Vám chtěla jeho recepty více přiblížit. Vím, že ne každý umí anglicky a podle videí je někdy problematické vařit.Co na Kadai Chicken potřebuji?

Pro přípravu kadai masala

1x lžička římského kmínu

1x lžička fenyklových semínek

1x lžička černého pepře v kuličkách

1x lžička koriandrových semínek

1x sušené červené chilli

Pro samotný recept

2x větší červená cibule

1x menší červená cibule

1x žlutá nebo červená paprika

3 větší rajčata

1x1cm zázvor

4-6 stroužků česneku

2x zelená chilli paprička

1x lžíce Ghí

1x lžička římského kmínu

1 lžička černého pepře v kuličkách

1x lžička chilli prášku (Můžete vynechat, pokud máte zelené chilli papričky - je to po čertech pálivé s obojím)

1x lžička prášku z kurkumy

1 a ½ lžičky červené papriky (Je jedno jaká to je, používá se hlavně pro barvu)

1x lžička soli

1x lžička kořenící směsi Kadai Masala

Voda

1x lžička kořenící směsi Garam Masala


Jak budu postupovat?

V první řadě si všechno připravte. Nikdy jsem nebyla zastánce tuny mističek a talířů na stole, ale v některých případech je to lepší. Kupříkladu čínské nudle Chowmein. U nich by jste se v receptu totálně ztratili a hlavně potřebujete přidávat ingredience poměrně rychle za sebou. Ale vraťme se k Kadai Chicken.


1. Úplně na začátek je nutné si připravit Kadai Masala (=směs koření). Množství koření záleží na tom, zda chcete směs jen jednou a právě teď, nebo plánujete jídlo vařit častěji. Moje množství je tak asi na tři - čtyři přípravy. A postup? Připravte si pánev. Žádný olej. Přidejte lžičku fenyklových semínek, lžičku římského kmínu, lžičku koriandrových semen a lžičku černého pepře (do směsi patří ještě sušené červené chili, ale většinou ho nikdo doma nemá). Poté koření rozpečte a nakonec rozemelte. Někdo používá přístroj, já to rozdrtím na prášek v hmoždíři.


POZOR! Je velmi lehké koření připálit a pak je vaše jídlo nahořklé.


2. Důležitá, jak jsem říkala je pak příprava. Jako první si nakrájejte kuřecí maso. Doporučuji kuřecí s kostí, jako jsou nohy a křídla. Rozhodně je však neponechávejte celé. Nohy rozsekněte v kloubu a tu větší část ještě udělejte na půl (můžete, ale nemusíte stáhnout kůži. U nás doma já kůži miluju, ale partner ji tam nechce, takže stahuju.). Shora pak maso prořízněte, aby se lépe udělalo (někdo nemá rád kuřecí s kostí, pak je možné použít na na větší kousky nakrájené kuřecí prsní). Máte dvě větší a jednu menší cibuli. Ty dvě větší nakrájejte nadrobno a tu menší nakrájejte na větší kousky. Nesmíchávat. Jako další je třeba nakrájet na větší kousky červenou a nebo žlutou papriku (osobně mám ráda jídlo barevnější, tak používám tu žlutou). Naposledy je třeba nakrájet na menší kousky zelené chilli a rozmixovat rajčata na pastu.

3. A pak se jde na věc. Připravte si na hlubokou pánev a jete do ní olej (tak akorát). Osmažte krátce žlutou (nebo červenou) papriku a na větší kusy nakrájenou cibuli. Popravdě moc čas nesleduju, ale zelenina musí být vláčná a měkká, ne připálená a křupající. Poté zeleninu dáte na talíř vedle.


4. Olej po zelenině si na pánvi nechte. Přidejte lžíci ghí (není podstatné, stačí i olej) a přidejte 1x lžičku římského kmínu (ten náš klasický hnědý není v těchto jídlech tak dobrý). Nechte ho rozvonět, ale rozhodně ho nespalte a přidejte 1 lžička černého pepře v kuličkách a 1x lžička chilli prášku (Můžete vynechat, pokud máte zelené chilli papričky - je to po čertech pálivé s obojím). Držte na nízkém plameni. Poté přidejte nadrobno nakrájenou cibulku se zeleným chilli. Smažte dokud nezhnědne, ale pozor ať cibulku nepřipálíte! Přidejte nadrobno nakrájený zázvor a česnek. (Nejlepší je mít zázvorovo - česnekovou pastu, ale cenově vyjde dráž, než použít čerstvé ingredience nadrobno nakrájené, či rozemleté - typ krájení zázvoru a česneku není to podstatný).

Zvyšte plamen a přidejte do směsi kuře, které opečte prudce. Na nízkém plameni pak maso dále pečte cca 2 minuty. Přidejte 1x lžičku prášku z kurkumy, 1 a ½ lžičky červené papriky (Je jedno jaká to je, používá se hlavně pro barvu, nicméně nedoporučuju chilli...) a 1x lžičku soli. Pokračujte na nízkém ohni další 2 - 3 minuty a přidejte rajčatovou pastu. Po dalších 2 minutách přidejte připravenou Kadai Masala a dolejte vodou. Přesné množství neřeknu, ale dolévejte pomalu, aby omáčka byla hustější a neměli jste z toho polévku. Nechte bublat cca 10 minut a poté přidejte předem udělanou zeleninu (cibule a paprika). Poté 1x lžička Garam Masala a nechte 5 minut na nízkém plameni.


Omlouvám se, že jsme nedala autentické konečné foto, jak má jídlo vypadat, ale bohužel jsem jej zapomněla vyfotit. Dodám, jakmile budu znovu vařit.

Snad se Vám bude podle mého receptu dobře vařit a určitě ocením, pokud mi dáte zpětnou vazbu!


Vaše Mimosa


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

댓글


bottom of page