top of page
  • Obrázek autoraMimosa Confiante

Audiopovídka: Uvidět bez očí

Aktualizováno: 18. 6. 2023

Na začátku roku 2022 jsem tak nějak zabrousila pořádně do vod slashových povídek a to především do vod slashových povídek ze světa Harryho Pottera. Samozřejmě, jak šel čas, dostala jsem se k různým párům a to i v jiných fandomech, ale i přesto přese všechno, jsem si na vrchol pomyslné pyramidy postavila SnaRry*.


Ve skupině Snarry CZ/SK na FB, která se tomuto tématu věnuje, jsem se rozhodla v květnu zeptat, zda by měl nějaký autor zájem o načtení svých povídek. Velké množství autorů to docela nadchlo a tak začala má cesta za audiopovídkami. A že ta cesta byla náročná! Když pominu moje pomyslné nasazení v pracovním i osobním životě, různé technické možnosti a nemožnosti, co se mi stali... Nakonec jsem, díky jedné úžasné člence naší skupiny, našla bezvadnou spolupráci s velmi milým a příjemným hudebníkem. A troufám si říci, že naše spolupráce přinese jen samé ovoce.


V rámci mého květnového dotazu se na první místo, ke zpracování, dostala povídka "Uvidět bez očí" od skvělé autorky Womisky. A tady tedy je. Nicméně, jelikož jsem se s tou tvorbou poměrně hodně zdržela, tak budu povídku přidávat po kapitole a to přibližně po týdnu.


K Vánocům jsem se pro všechny, kdo milují SnaRry rozhodla dát do placu prvních 6 kapitolek naráz a to právě pod stromeček na 24.12.2022.


Autor: Womiska (AO3, wattpad)

Název v originále: Uvidět bez očí

Lze číst na wattpadu, AO3

Fandom: Harry Potter

Párování: SS/HP

Stav originálu: Dokončený

Počet kapitol: 28

Rating: 18+

Stav nahrávání: 8/28

Jazyk originálu: CZ

Varování: Žádné


K povídce byl zpracován Trailer, dostupný na Youtube.com

 

Prohlašuji, že celý svět Harryho Pottera je výhradním vlastnictvím J. K. Rowling a tento příběh patří autorovi Womiska.

 

Povídka je dostupná zde na webu, nebo na Youtube.com. V budoucnu bych ráda umístila tuto povídku i na Spotify.

  1. kapitola - Hmatatelné ticho

  2. kapitola - Jádro na osmičku

  3. kapitola - Nečekaná pomoc

  4. kapitola - S pravdou ven?

  5. kapitola - Nával euforie

  6. kapitola - Tkalcovská ulice

  7. kapitola - Silueta

  8. kapitola - Noční můra?

  9. kapitola - Cítit se úplný

Poděkování

Mnohokrát děkuji autorce Womisce za úžasnou povídku a za možnost ji zpracovat do audio podoby a zároveň děkuji AdaCordella za kontakt na vynikajícího člověka, který povídce nejen propůjčil hlas, ale taktéž se postaral o její vznik a to po té technické stránce.


Povídka se začala nahrávat 1.12.2022 a poslední kapitola se natočila 1.6.2023, cesta nám tak trvala přibližně 6 měsíců a spolu s editací čítá přesně 105 hodin práce.


Vydaná suma na nahrání povídky byla: 21.000 Kč z mých zdrojů.


Pokud by jste chtěli na tuto aktivitu přispět jakoukoliv částkou v budoucnu, budu ráda když mě budete kontaktovat na emailu: mimosa.confinate@gmail.com


Těšit se můžete na další povídky k nimž jsem dostala povolení:


FammeFragile - Masek rej

Windify - Zelená a modrá

Sheankelor - A Snowball Universe v překladu od Patoložky

Elpin - Legenda o Scios Totalus v překladu od Patoložky

 

*fanfikční příběhy psané o vztahu profesora Snapea a Harryho Pottera. Detailněji si o tomto hesle můžete přečíst na Fanpolis).


Comments


bottom of page